splisken has logged 180 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
In Her Line of Fire

In Her Line of Fire

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The War of the Worlds

The War of the Worlds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skin

Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stand

The Stand

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bite

Bite

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry