splisken has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry