Clementine has logged 38 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry