leo has logged 36 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
Edit this entry  
24
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
66 Scenes from America

66 Scenes from America

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
My Significant Other

My Significant Other

2019
×
Edit this entry  
15
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alexander

Alexander

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
The Real T Rex with Chris Packham

The Real T Rex with Chris Packham

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Gerry

Gerry

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
01
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry