lucas has logged 514 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
25
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shelter

Shelter

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Trial

The Trial

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love for Sale

Love for Sale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cognitio

Cognitio

2018
×
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry