Spencer Joseph has logged 32 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shift

Shift

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry