Dennis has logged 576 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Men on Fire

Three Men on Fire

1986
×
★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lost & Found

Lost & Found

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Daughter of Darkness

Daughter of Darkness

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hunting Ground

Hunting Ground

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blood Debts

Blood Debts

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Murder in a Blue World

Murder in a Blue World

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Duel of Fists

Duel of Fists

1971
×
★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Mack

The Mack

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Magic Crystal

Magic Crystal

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hellhole

Hellhole

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Do You Like Hitchcock?

Do You Like Hitchcock?

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Return from Death: Frankenstein 2000

Return from Death: Frankenstein 2000

1991
×
★★½
Edit this entry  
13
A Punch to Revenge

A Punch to Revenge

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Heartstopper

Heartstopper

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Arcane Sorcerer

Arcane Sorcerer

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Young, the Evil and the Savage

The Young, the Evil and the Savage

1968
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lethal Force

Lethal Force

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Midnight

Midnight

1982
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vendetta

Vendetta

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Island

The Island

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
08
I Love Maria

I Love Maria

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Devil Fetus

Devil Fetus

1983
×
★★★½
Edit this entry  
07
Billy Jack

Billy Jack

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
Yes Virginia, There Is a Santa Claus

Yes Virginia, There Is a Santa Claus

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★★½
Edit this entry  
04
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Flying Guillotine II

Flying Guillotine II

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sword of Honor

Sword of Honor

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beast

The Beast

1970
×
★★★
Edit this entry  
01
Dinner With A Vampire

Dinner With A Vampire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kibakichi: Bakko-yokaiden 2

Kibakichi: Bakko-yokaiden 2

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry