Dennis has logged 45 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Day After Tomorrow

Day After Tomorrow

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Have Sword, Will Travel

Have Sword, Will Travel

1969
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sexy Sisters

Sexy Sisters

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Mondo Topless

Mondo Topless

1966
×
★★★½
Edit this entry  
20
Down Twisted

Down Twisted

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Cyborg: Steel Warrior

American Cyborg: Steel Warrior

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Dragon

The Black Dragon

1974
×
★★½
Edit this entry  
17
Werewolf Woman

Werewolf Woman

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
Firecracker

Firecracker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Helltrain

Helltrain

1977
×
★½
Edit this entry  
15
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wheels of Fire

Wheels of Fire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lost Souls

Lost Souls

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hex

Hex

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pedicab Driver

Pedicab Driver

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Intruder

Intruder

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Devil's Nightmare

The Devil's Nightmare

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare Castle

Nightmare Castle

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Naked Weapon

Naked Weapon

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Escape from Brothel

Escape from Brothel

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
Miss Leslie's Dolls

Miss Leslie's Dolls

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night Caller

Night Caller

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Legend of the Swordsman

The Legend of the Swordsman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Red Headed Corpse

The Red Headed Corpse

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Red to Kill

Red to Kill

1994
×
★★★★
Edit this entry