• The Midnight Sky

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Ava

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Maniac

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Purl

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ordeal by Innocence

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Radius

    ★★★