stuttering bill🎈 has logged 131 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why Horror?

Why Horror?

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Family Blood

Family Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Quiet Room

The Quiet Room

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry