stuttering bill🎈 has logged 17 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry