• Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Gretel & Hansel

  • Palm Springs

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

  • Culture Shock

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • New Year, New You

  • Pooka!

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • The Panama Papers

    ★★★★

  • Strange Nature

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

  • Halloween

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★★

  • Slender Man

    ★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • Tales from the Hood 2

    ★★★

  • Nightmare Cinema

  • Cam

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Border

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • St. Agatha

    ★★★

  • Perdida

    ★★★

  • All the Creatures Were Stirring

    ★★★★

  • Ghostland

  • Wild Nights with Emily

    ★★★★

  • Perfect

    ★★

  • The Field Guide to Evil

    ★★★

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hellraiser: Judgment

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Shirkers