• The Manor

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • The Guest Room

    ★★½

  • The Beast

    ★★★

  • Il talento del calabrone

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Under the Riccione Sun

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Fast and Fierce: Death Race

  • Capone

    ★★

  • Ultras

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • May the Devil Take You Too

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • La mia banda suona il pop

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Cuties

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Dolittle

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • The Final Level: Escaping Rancala

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • A Fragile Bond

    ★★★

  • Sono solo fantasmi

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★★★

  • The Obsessed

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • Antrum

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Proxima

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • While at War

    ★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★