• The Truth

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Wretched

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★½

  • A Call to Spy

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Ma

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swallow

  • The Neighbors' Window

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Olympic Dreams

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

    ★★★

  • Greener Grass

  • Rent

  • Premature

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★

  • Vice

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Nefta Football Club

    ★★★★★

  • A Sister

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • Brotherhood

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Greta

    ½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Palo Santo

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Woman at War

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Alex Strangelove

    ★½

  • For the Hungry Boy

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Half the Picture

  • Assassination Nation

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Post

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman