• The Babysitter

    ½

  • A Night at the Garden

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★½

  • mother!

    ½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • The Vault

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Olly Alexander: Growing Up Gay

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Negative Space

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • A Fantastic Woman

    ★★½

  • Oh Lucy!

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Freak Show

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Mudbound

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Hurricane Bianca

  • Almost Adults

    ½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★½

  • King Cobra

    ★★

  • Teenage Cocktail

  • Punk's Dead: SLC Punk 2

    ½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Goat

  • The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

    ★★★★★

  • Love Is the Message, the Message Is Death

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • Closet Monster

    ★★★

  • 13 Cameras

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Rams

    ★★★★

  • Mustang

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The DUFF

  • Boy Meets Girl

    ★½

  • Project Almanac

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Unedited Footage of a Bear