Stanley has logged 37 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
YA PRIVATE SKY

YA PRIVATE SKY

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2001

2001

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Level 7 + α

Level 7 + α

1978
×
★★½
Edit this entry  
27
Fa

Fa

1978
×
★★½
Edit this entry  
26
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gondola

Gondola

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wall

Wall

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Photodiary '87

Photodiary '87

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Photodiary

Photodiary

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Shinjuku Mad

Shinjuku Mad

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
Expansion

Expansion

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drill

Drill

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
The Cage

The Cage

1962
×
★★★½
Edit this entry  
17
Devil's Circuit

Devil's Circuit

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Sweet Love Remembered

Sweet Love Remembered

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ecstasis

Ecstasis

1969
×
★★½
Edit this entry  
16
Shift

Shift

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom

Phantom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hong Kong Godfather

Hong Kong Godfather

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Permutations and Combinations

Permutations and Combinations

1976
×
★★★
Edit this entry  
13
1986 Summer

1986 Summer

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Screw

Screw

1982
×
★★½
Edit this entry  
13
Box

Box

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Everything Visible Is Empty

Everything Visible Is Empty

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Moon

The Moon

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Butterfly

Butterfly

1974
×
★★★
Edit this entry  
09
Zone

Zone

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shibuya - Tokyo

Shibuya - Tokyo

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Metastasis

Metastasis

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry