gabrielle! has logged 248 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Degrassi: Don't Look Back

Degrassi: Don't Look Back

2015
×
Edit this entry  
31
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
27
Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

2005
×
Edit this entry  
27
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Degrassi Takes Manhattan

Degrassi Takes Manhattan

2010
×
Edit this entry  
15
Degrassi Goes Hollywood

Degrassi Goes Hollywood

2009
×
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Braindead

Braindead

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Do Degrassi

Jay and Silent Bob Do Degrassi

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
18
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Edit this entry  
12
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Edit this entry