gabrielle! has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry