• Old

    ★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • The Lady from Shanghai

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Snow Trail

    ★★★★

  • The Clock

    ★★★★

  • To Die For

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★★

  • Psycho II

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★

  • Don't Look Now

    ★★★★