jazz has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
You Wish!

You Wish!

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New York Minute

New York Minute

2004
×
★½
Edit this entry  
13
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Crush

Crush

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★
Edit this entry  
12
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry