jazz has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Degrassi Takes Manhattan

Degrassi Takes Manhattan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Degrassi Goes Hollywood

Degrassi Goes Hollywood

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swinging Safari

Swinging Safari

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★½
Edit this entry