jazz has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spring Awakening

Spring Awakening

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry