Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Caddyshack II

Caddyshack II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvira's Halloween Special

Elvira's Halloween Special

1986
×
Edit this entry  
29
Elvira's MTV Halloween Party

Elvira's MTV Halloween Party

1984
×
Edit this entry  
29
Targets

Targets

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sissy-Boy Slap-Party

Sissy-Boy Slap-Party

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Student Nurses

The Student Nurses

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paul F. Tompkins: Driven to Drink

Paul F. Tompkins: Driven to Drink

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kids in the Hall: Same Guys, New Dresses

Kids in the Hall: Same Guys, New Dresses

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Evening Primrose

Evening Primrose

1966
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maria Bamford: The Special Special Special!

Maria Bamford: The Special Special Special!

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Neighbors

Neighbors

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Domino

Domino

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hacks

Hacks

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mabel's Married Life

Mabel's Married Life

1914
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Boys: It's OK

The Beach Boys: It's OK

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
The Badger's Promise

The Badger's Promise

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
Edit this entry  
11
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burn!

Burn!

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muse

The Muse

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Dad Is 100 Years Old

My Dad Is 100 Years Old

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
Edit this entry  
05
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
★★★½
Edit this entry