Will has logged 54 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Set: The Life Aquatic with Steve Zissou

On the Set: The Life Aquatic with Steve Zissou

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
The Making of 'Rushmore'

The Making of 'Rushmore'

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Red Carpet

Red Carpet

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Head

Head

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beatles on the Rooftop

The Beatles on the Rooftop

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reflections on Love

Reflections on Love

1966
×
★★★
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles-A Day In The Life

The Beatles-A Day In The Life

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Beatles at Shea Stadium

The Beatles at Shea Stadium

1965
×
★★★
Edit this entry  
20
Jimi Plays Monterey

Jimi Plays Monterey

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Enfant Terrible

Enfant Terrible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Beatles on the Rooftop

The Beatles on the Rooftop

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Let It Be

Let It Be

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Help!

Help!

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry