• Luca

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Treehouse

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★★

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Malevolent

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★½