Seth has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
08
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Leviathan

Leviathan

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fury

Fury

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Zardoz

Zardoz

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stargate

Stargate

1994
×
★★
Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry