Steezy has logged 367 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beneath a Sea of Lights

Beneath a Sea of Lights

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Ainu Mosir

Ainu Mosir

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Between the World and Me

Between the World and Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Scandal in 97

Scandal in 97

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Christmas Tree Grows in Colorado

A Christmas Tree Grows in Colorado

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Kid from Coney Island

A Kid from Coney Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
24
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry