Steezy has logged 57 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lift Boy

The Lift Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Marsh

The Silence of the Marsh

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shottas

Shottas

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Rising High

Rising High

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sergio

Sergio

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Extraordinary Summer with Tess

My Extraordinary Summer with Tess

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Earth and Blood

Earth and Blood

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gloria

Gloria

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
Youth

Youth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Edit this entry  
11
Porno

Porno

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
School Life

School Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry