• Afterlife of the Party

    ★★½

  • Resort to Love

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Awake

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Deadly Illusions

  • The Prom

    ★★½

  • Slaxx

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Charlie Says

    ★★

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Hush

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Death Clique

    ★½

  • Homefront

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • Palo Alto

    ★★★½

  • The Purge

    ★★½

  • No Strings Attached

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★★★

  • Insidious

    ★★½

  • Saw VI

    ★★½

  • Bride Wars

    ★★

  • Wild Child

    ★★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Strangers

    ★★½

  • Into the Wild

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★★★

  • Failure to Launch

    ★★

  • Hostel

    ★★★★½

  • Red Eye

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★

  • Monster

    ★★★★

  • The Room

    ★★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Just Married

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • Panic Room

    ★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★

  • The Wedding Planner

    ★★

  • Whatever It Takes

    ★★

  • The Faculty

    ★★★½

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★★

  • The Fly

    ★★★★

  • The Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • The Stepford Wives

    ★★★½

  • The Last House on the Left

    ★★★

  • Psycho

    ★★★★★