Sort by

Steph_h has logged 49 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Clara

Clara

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yummy

Yummy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
7th Floor

7th Floor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape From Pretoria

Escape From Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After We Leave

After We Leave

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ivy

Ivy

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battlestar Galactica: Razor

Battlestar Galactica: Razor

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Delectable You

Delectable You

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burning Kiss

Burning Kiss

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
From Hell

From Hell

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Detainment

Detainment

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Her Smell

Her Smell

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wave

The Wave

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry