Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry