Steve has logged 127 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry