• Safety

  • What the Constitution Means to Me

  • Soul

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Human Voice

  • Da 5 Bloods

  • Alice Fraser: Savage

  • The Scheme

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Tesla

  • Boys State

    ★★★★

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

  • Leslie Jones: Time Machine

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Gary Gulman: The Great Depresh

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Apollo: Missions to the Moon

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Gay Chorus Deep South

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Gift: The Journey of Johnny Cash

  • Captain Marvel

  • St. Louis Superman

  • Light from Light

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Serenity

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Tenacious D: Post-Apocalypto

  • The Perfection

  • Seau

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

  • Screwball

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★★