Steven has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspect

Suspect

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All That Money Can Buy

All That Money Can Buy

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry