Steven has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
F/X

F/X

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry