Steven has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Defective

Defective

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm You, Dickhead

I'm You, Dickhead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The After Party

The After Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bleach

Bleach

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Today's the Day

Today's the Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Topside

Topside

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Caught in the Net

Caught in the Net

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Siberia

Siberia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Violation

Violation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rope a Dope 2

Rope a Dope 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Blessing from the Sea

A Blessing from the Sea

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry