StewartMoncure has logged 493 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Santo and Blue Demon vs. Dracula and the Wolf Man

Santo and Blue Demon vs. Dracula and the Wolf Man

1973
×
Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fast, Cheap & Out of Control

Fast, Cheap & Out of Control

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
Edit this entry  
28
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
Edit this entry  
21
Made in U.S.A.

Made in U.S.A.

1987
×
★★½
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eureka

Eureka

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★½
Edit this entry  
11
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★
Edit this entry  
11
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Devil's Dynamite

Devil's Dynamite

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Type: Blue

Blood Type: Blue

1978
×
★★★
Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Santo vs. the Vampire Women

Santo vs. the Vampire Women

1962
×
Edit this entry  
30
The Pyramid

The Pyramid

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fat Man and Little Boy

Fat Man and Little Boy

1989
×
★★★
Edit this entry