• Brazen

  • Lulli

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Night Teeth

    ★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Stranded

  • Life in a Year

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Midsommar

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • mother!

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • Hush

  • Paper Towns

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Her

    ★★

  • Rush

    ★★★★★

  • About Time

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • 3096 Days

    ★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Project X

    ★★

  • Drive

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★

  • One Day

    ★★★

  • Just Go with It

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★