strangeloveD has logged 48 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Marx Can Wait

Marx Can Wait

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Stuff of Dreams

The Stuff of Dreams

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Sangue - La morte non esiste

Sangue - La morte non esiste

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crazy Joe

Crazy Joe

1974
×
★★½
Edit this entry  
21
Lucania

Lucania

2019
×
★½
Edit this entry  
21
The Man Who Bought The Moon

The Man Who Bought The Moon

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Castelporziano, Ostia dei poeti

Castelporziano, Ostia dei poeti

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Nouvelle Vague

Nouvelle Vague

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Land

Land

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Just Like My Son

Just Like My Son

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Night Train to Lisbon

Night Train to Lisbon

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★½
Edit this entry  
21
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
Edit this entry  
21
Pola X

Pola X

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Fear X

Fear X

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Noi tre

Noi tre

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
Nemici d'infanzia

Nemici d'infanzia

1995
×
★★
Edit this entry  
21
Controvento

Controvento

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
The Ballad of the Windshield Washers

The Ballad of the Windshield Washers

1998
×
★★
Edit this entry  
21
Traveling Companion

Traveling Companion

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Étoile

Étoile

1989
×
★★
Edit this entry  
21
Little Flames

Little Flames

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
L'altra donna

L'altra donna

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Irene, Irene

Irene, Irene

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
La fidanzata di papà

La fidanzata di papà

2008
×
Edit this entry  
21
Metti una notte

Metti una notte

2016
×
★★
Edit this entry  
21
The Armadillo's Prophecy

The Armadillo's Prophecy

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Déi

Déi

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Santa Maradona

Santa Maradona

2001
×
★★
Edit this entry  
21
The Cup

The Cup

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
Zanetti Story

Zanetti Story

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Messi

Messi

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Il profeta del gol

Il profeta del gol

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★
Edit this entry  
21
I.D.

I.D.

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Pelé: Birth of a Legend

Pelé: Birth of a Legend

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Maradona, the Hand of God

Maradona, the Hand of God

2007
×
★½
Edit this entry