• The Matrix Resurrections

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Open Doom Crescendo

  • Business Ethics

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • High Score

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½