street has logged 705 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lesson

The Lesson

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Anguish

Anguish

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Body

Body

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Klown Forever

Klown Forever

2015
×
★★
Edit this entry  
25
L for Leisure

L for Leisure

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet the Patels

Meet the Patels

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Edit this entry  
15
Stinking Heaven

Stinking Heaven

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Indigenous

Indigenous

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Self/less

Self/less

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Dope

Dope

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Devil Town

Devil Town

2015
×
Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Broken

Broken

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Chrysalis

Chrysalis

2014
×
Edit this entry  
30
She's Lost Control

She's Lost Control

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
The Mend

The Mend

2014
×
Edit this entry  
29
Jauja

Jauja

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lyle

Lyle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
3 ½ Minutes, 10 Bullets

3 ½ Minutes, 10 Bullets

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Two Step

Two Step

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
#Horror

#Horror

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Uncle John

Uncle John

2015
×
★★
Edit this entry