street has logged 70 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Margin

The Margin

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Chasing Sleep

Chasing Sleep

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Rosalie

Rosalie

1966
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Story of Sin

The Story of Sin

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
Forty Deuce

Forty Deuce

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghoul

Ghoul

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Return

The Return

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weasels Rip My Flesh

Weasels Rip My Flesh

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolls for Sale

Dolls for Sale

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Living End

The Living End

1992
×
Edit this entry  
26
Desperate Teenage Lovedolls

Desperate Teenage Lovedolls

1984
×
★★
Edit this entry  
26
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Reckless

Reckless

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Naked Prey

The Naked Prey

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
My Friends Need Killing

My Friends Need Killing

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Erotic Symphony

Erotic Symphony

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Letters of a Portuguese Nun

Love Letters of a Portuguese Nun

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jack the Ripper

Jack the Ripper

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Felt

Felt

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jack Be Nimble

Jack Be Nimble

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
Slaves

Slaves

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death Kiss

Death Kiss

1974
×
★★
Edit this entry  
20
Tango of Perversion

Tango of Perversion

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Exeter

Exeter

2015
×
½
Edit this entry  
18
The Harpies

The Harpies

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Notte profonda

Notte profonda

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Lethal Nightmare

Lethal Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forbidden Lies

Forbidden Lies

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Channel 13

Channel 13

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
Channel 13

Channel 13

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wicked Memoirs of Eugenie

Wicked Memoirs of Eugenie

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Box

Black Box

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mind of Mr. Soames

The Mind of Mr. Soames

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Sexy Sisters

Sexy Sisters

1977
×
Read the review Edit this entry  
12
Last Known Address

Last Known Address

1970
×
★★½
Edit this entry  
12
Murder in Law

Murder in Law

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Erotic Rites of Frankenstein

The Erotic Rites of Frankenstein

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Women Behind Bars

Women Behind Bars

1975
×
★★
Read the review Edit this entry