StreetsAhead55 has logged 79 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

×
Read the review Edit this entry  
27
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cannon Fodder

Cannon Fodder

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stink Bomb

Stink Bomb

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
French Water

French Water

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fukuoka

Fukuoka

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edge of the Knife

Edge of the Knife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry