Stu has logged 52 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chariots of Fur

Chariots of Fur

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Duck.... Or Not to Duck

To Duck.... Or Not to Duck

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Women

Wonder Women

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Jolson Story

The Jolson Story

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oasis: Definitely Maybe

Oasis: Definitely Maybe

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bromley Boys

The Bromley Boys

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Backtrace

Backtrace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Control

Control

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry