• Master

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Landscapers

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★★

  • My Son

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★★

  • Vigil

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★★

  • Italian Studies

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Remember Where You Are

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½