Kenned has logged 318 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Flame & Citron

Flame & Citron

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
438 Days

438 Days

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Wild Mouse

Wild Mouse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Jane Austen's Mafia!

Jane Austen's Mafia!

1998
×
★½
Edit this entry  
14
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Pirates of Somalia

The Pirates of Somalia

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Amanda

Amanda

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Cypher

Cypher

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Edit this entry  
05
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry