Sucheing has logged 253 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Seasons Alter

The Seasons Alter

2002
×
Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry