Sucheing has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Queen

Queen

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Barry

Barry

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Match Point

Match Point

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry