Sort by

syd has logged 36 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jane

Jane

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Edit this entry  
07
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry