• Another Round

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Gully Boy

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • One Child Nation

  • Fyre

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Stree

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Climax

  • Shoplifters

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Social Animals

    ★★

  • Annihilation

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Ritual

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Ali's Wedding

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Get Out

    ★★★★

  • Dangal

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Sultan

  • The Salesman

    ★★★★

  • Elle

    ★★★★★

  • Fan

    ★★★★

  • Sairat

    ★★★★½

  • Bajrangi Bhaijaan

    ★★★

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★★½

  • Much Loved

    ★★★

  • Masaan

    ★★★

  • The Chosen Ones

    ★★★

  • Piku

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • PK

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Happy New Year

    ★★★

  • Haider

    ★★★

  • Daawat-e-Ishq

    ★★★½

  • Bobby Jasoos

    ★★★

  • Transformers: Age of Extinction

  • Heropanti

  • It Follows

    ★★★★

  • Shaadi Ke Side Effects

    ★½

  • Hasee Toh Phasee

    ★★½

  • Jai Ho

  • Boyhood

    ★★

  • Dear White People

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★

  • Dhoom 3

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Krrish 3

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Phata Poster Nikhla Hero

    ½

  • Gravity

    ★★★

  • Once Upon a Time in Mumbai Dobaara!

    ½

  • Chennai Express

    ★★½